CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANKRATION                
      AGON                   
      Boys 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 46 KG. 1 SEBUHI ABBASOV   AZERBAIJAN                
  2 MANSUROV UMRONDZHON    RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 50 KG. 1 PETROV MAKSIM    RUSSIA                
  2 ZHUMATAYEV TAMERLAN    KAZAKHSTAN              
  3 ZHERDEV ARTEMIY    RUSSIA                
  3                      
  TO 55 KG. 1 LOSKUTOV ARTEM     RUSSIA                
  2 SUNNATILLOEV FARZODJON    UZBEKISTAN                
  3 SADVOKASOV TAMERLAN   KAZAKHSTAN                
  3 RAVANOS NIKOLAOS   GERMANY                
  TO 60 KG. 1 SHAMILOV RUAD    AZERBAIJAN                
  2 NESTERUK YURIY   KAZAKHSTAN                
  3 CHUMAROV LEONID    RUSSIA                
  3 VELKIDIS IOANNIS   GREECE                
  TO 66 KG. 1 GADJIEV AKHMED   RUSSIA                
  2 PRUSSKIY VLADISLAV    RUSSIA                
  3 BAHTIORJON UULU TALASBEK   KIRGIZSTAN                
  3 SHABALIN ALEXANDR    RUSSIA                
  TO 73 KG. 1 TSEHMISTER VLADIMIR    RUSSIA                
  2 ANNUNZIATA SAVEIO   ITALY                
  3 BOUNTIONIDIS GEORGIOS   GREECE                
  3 KAFETZIS PETROS   GREECE                
  TO 81 KG. 1 NARYGIN DANILA    RUSSIA                
  2 TURGUMBAEV KYMBATBEK    KYRGYZSTAN                
  3 ANAGNOSTOU NIKOLAOS   GREECE                
  3 KAZANTZIDIS KONSTANTINOS   GREECE                
  TO 81+ KG. 1 AKIMKIN ALEXANDR    RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 AJIGOV MAGOMED   RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 62 KG. 1 PETROSYAN SARKIZ   RUSSIA                
  2 ERGESHBAEV BAYBOLOT   KYRGYZSTAN                
  3 STABILE DAVIDE   ITALY                
  3 SEMEONOV GLEB   RUSSIA                
  TO 69 KG. 1 SALKOV  NIKITA   RUSSIA                
  2 TABAROV KALANDAR   RUSSIA                
  3 CHANDROS THEODOROS   GREECE                
  3                      
  TO 77 KG. 1 BOYKO ANATOLIY    RUSSIA                
  2 MALJTSEV MIHAIL    RUSSIA                
  3 RUSLAN VELIYEV   AZERBAIJAN                
  3                      
  TO 85 KG. 1 PIVKIN SERGEY   RUSSIA                
  2 AMBROSIO RAFFAELE   ITALY                
  3                      
  3                      
  TO 95 KG. 1 SIRAZHUDINOV GAMZAT   RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 95+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Men 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 KADYROV EGEMBERDI   KYRGYZSTAN                
  2 OREKHOV IVAN   RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 62 KG. 1 USPANOV MURAT   RUSSIA                
  2 ADYL UULU NURSULTAN   KYRGYZSTAN                
  3 KLEMATOV MANSUR    RUSSIA                
  3 BARRETTA VINCENZO   ITALY                
  TO 69 KG. 1 RZAYEV OMAR   AZERBAYDJAN                
  2 BABAYEV AKSHIN   AZERBAYDJAN                
  3 MUSLIMOV AZAMAT   RUSSIA                
  3 BAYRAMOV AIDEMIR   RUSSIA                
  TO 77 KG. 1 QURBANOV ELVIN   AZERBAIJAN                
  2 TUTAEV SHAMIL    RUSSIA                
  3 KOKKINAKIS STAVROS   GREECE                
  3 KELESIDIS VASILEIOS   GREECE                
  TO 85 KG. 1 KEIBOV KOROGLU    RUSSIA                
  2 MAHARRAMLI  AMIL   AZERBAIJAN                
  3 OUSTAMPASIDIS NIKOLAOS   GREECE                
  3                      
  TO 95 KG. 1 IVANOV VYACHESLAV    RUSSIA                
  2 KOKOV ZAYR   RUSSIA                
  3 PANAGAKOS FILIPPOS   GREECE                
  3 MAZZOTA FRANCESCO   ITALY                
  TO 105 KG. 1 DZHAMBULATOV USMAN    RUSSIA                
  2 KATSAROS IOANNIS   GREECE                
  3 LAPORTA LORENCO   ITALY                
  3                      
  TO 105+ KG. 1 MYUTELIMOV MUSTAFA    RUSSIA                
  2 NATHAN TAI HURIHANGANUI   NEW ZEALAND                
  3                      
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
                           
                           
 
CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANCRATION                
      AGON                   
      Girls 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 44 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 HODA VLADISLAVA    RUSSIA                
  2 PANTONE MELISSA   ITALY                
  3                      
  3                      
  TO 57 KG. 1 GLAZUNOVA LIUBOV   RUSSIA                
  2 BONELLI TERESA   GREECE                
  3 RIGOPOULOU ANNA   GREECE                
  3                      
  TO 63 KG. 1 ANTONAKOPOULU ELEFTHERIA   GREECE                
  2 SKORYAKINA DARYA    RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1 AMENDOLA VINCENZA   ITALY                
  2 SKORYAKINA DARYA    RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 70+ KG. 1 DILAORE CECILIA    ITALY                
  2                      
  3                      
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 HODA VLADISLAVA    RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 57 KG. 1 GLAZUNOVA LIUBOV   RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 63 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1 MUSLUMOVA ALIYA   AZERBAIJAN                
  2 SKORYAKINA DARYA    RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 78 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Women 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 57 KG. 1 ROBU ROXANA MARIA   ROMANIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 63 KG. 1 AKBALAEVA BEGAYIM   KYRGYZSTAN                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
                           
                           
                           
                           
                           
                           
                           
                           
                           
                           
 
CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANCRATION                
      PLERIS AGON (FULL CONTACT)                  
      Boys 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 46 KG. 1 MANSUROV UMRONDZHON   RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 50 KG. 1 PETROV MAKSIM    RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 55 KG. 1 LOSKUTOV ARTEM     RUSSIA                
  2 SUNNATILLOEV FARZODJON    UZBEKISTAN                
  3 ZHERDEV ARTEMIY   RUSSIA                
  3                      
  TO 60 KG. 1 ZAKATOV ASAD    RUSSIA                
  2 SHAMILOV RUAD    AZERBAIJAN                
  3 CHUMAROV LEONID    RUSSIA                
  3 MAZENTSEV VITALIY    RUSSIA                
  TO 66 KG. 1 IZLEGOSHCHEV DMITRY   RUSSIA                
  2 KYLYCHBEK UULU KUBANYCHBEK   RUSSIA                
  3 GADJIEV AKHMED   RUSSIA                
  3 ALEKSANDRS KRASNJAKOVS   LATVIA                
  TO 73 KG. 1 GULIEV SHARKHAN   AZERBAIJAN                
  2 SEDRAKYAN ARTEM ARAMOVICH   RUSSIA                
  3 GULEHMADOV IBRAHIM   AZERBAIJAN                
  3 TSEHMISTER VLADIMIR    RUSSIA                
  TO 81 KG. 1 SHAYMEREDEN ADILET    KAZAHSTAN                
  2 NARYGIN DANILA    RUSSIA                
  3 TURGUMBAEV KYMBATBEK (KYRGYZSTAN)   KYRGYZSTAN                
  3                      
  TO 81+ KG. 1 AGAMAGOMEDOV AGARZA    RUSSIA                
  2 AKIMKIN ALEXANDR    RUSSIA                
  3                      
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 ALTYMYSH UULU KYLYMBEK   KYRGYZSTAN                
  2 YOKUBOV ANIS   TAJIKISTAN                
  3 AJIGOV MAGOMED   RUSSIA                
  3                      
  TO 62 KG. 1 ERGESHBAEV BAYBOLOT   KYRGYZSTAN                
  2 HUSEYINLI  ELCIN   AZERBAIJAN                
  3 YRYSKULOV TALGARBEK   KYRGYZSTAN                
  3 SEMEONOV GLEB   RUSSIA                
  TO 69 KG. 1 TABAROV KALANDAR   RUSSIA                
  2 SALKOV  NIKITA    RUSSIA                
  3 BRALIN DAUREN   KAZAHSTAN                
  3 GULIEV ALI   AZERBAIJAN                
  TO 77 KG. 1 BOYKO ANATOLIY   RUSSIA                
  2 SHILO ALEXSEY   BELARUSSIA                
  3 ILENKO ALEKSEY   RUSSIA                
  3 GULIYEV KANAN   AZERBAIJAN                
  TO 85 KG. 1 DOMNICH ALIK   KAZAHSTAN                
  2 PIVKIN SERGEY   RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 95 KG. 1 SIRAZHUDINOV GAMZAT    RUSSIA                
  2 KAZANTZIDIS IOANNIS   GREECE                
  3 BABADJANOV AKMAL   RUSSIA                
  3                      
  TO 95+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Men 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 KADYROV EGEMBERDI   KYRGYZSTAN                
  2 BEKMAMAT UULU NURSULTAN   KYRGYZSTAN                
  3 OREKHOV IVAN   RUSSIA                
  3 URFONOV UMEDULLO   TAJIKISTAN                
  TO 62 KG. 1 TOLBESH ABYLAY   KAZAHSTAN                
  2 USPANOV MURAT   RUSSIA                
  3 USMANOV NURTILEK   KYRGYZSTAN                
  3 MARATBEK UULU ARGEN   KYRGYZSTAN                
  TO 69 KG. 1 BABAYEV AKSHIN   AZERBAYDJAN                
  2 RZAYEV OMAR   AZERBAYDJAN                
  3 MUSLIMOV AZAMAT    RUSSIA                
  3 BAYRAMOV AIDEMIR   RUSSIA                
  TO 77 KG. 1 MOROZOV EVGENY   RUSSIA                
  2 OMURZAKOV ERBOLOT   KYRGYZSTAN                
  3 KENGASHOV TALGATBEK   KYRGYZSTAN                
  3 MULLABOEV BOBIR    UZBEKISTAN                
  TO 85 KG. 1 PIQUERO VLADIMIR   CUBA                
  2 KEIBOV KOROGLU    RUSSIA                
  3 MAHARRAMLI  AMIL   AZERBAYJAN                
  3                      
  TO 95 KG. 1 KOKOV ZAYR   RUSSIA                
  2 IVANOV VYACHESLAV    RUSSIA                
  3 MULLABOEV BOBIR   UZBEKISTAN                
  3                      
  TO 105 KG. 1 DZHAMBULATOV USMAN    RUSSIA                
  2 KATSAROS IOANNIS   GREECE                
  3                      
  3                      
  TO 105+ KG. 1 ZARYLBEK UULU DANIYAR   KYRGYZSTAN                
  2 MYUTELIMOV MUSTAFA    RUSSIA                
  3                      
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
 
CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANCRATION                
      AGON IMIEPAFIS (LIGHT CONTACT)                  
      Boys 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 46 KG. 1 MANSUROV UMRONDZHON    RUSSIA                
  2 SEBUHI ABBASOV AZERBAIJAN   AZERBAIJAN                
  3                      
  3                      
  TO 50 KG. 1 PETROV MAKSIM    RUSSIA                
  2 KANAKIS PANAGIOTIS   GREECE                
  3 ALMPANIS KONSTANTINOS   GREECE                
  3                      
  TO 55 KG. 1 SADVOKASOV TAMERLAN    KAZAKHSTAN                
  2 RAVANOS NIKOLAOS   GERMANY                
  3                      
  3                      
  TO 60 KG. 1 DATSERIS   DIMITRIOS   GREECE                
  2 VELKIDIS IOANNIS   GREECE                
  3                      
  3                      
  TO 66 KG. 1 KOROUTZIS ANTONIOS   GREECE                
  2 ARTJOMS MUIZNIEKS   LATVIA                
  3 MORAKIS GEORGIOS   GREECE                
  3 ALEKSANDRS KRASNJAKOVS   LATVIA                
  TO 73 KG. 1 NTOVOLOS GEORGIOS   GREECE                
  2 TRAŞCĂ ROBERT GABRIEL   ROMANIA                
  3 BOUNTIONIDIS GEORGIOS   GREECE                
  3 ANNUNZIATA SAVERIO   ITALIA                
  TO 81 KG. 1 KAZANTZIDIS KONSTANTINOS    GREECE                
  2 PALAGKOS THEOCHARIS    GREECE                
  3 KIKIS PAUAGIOTIS    GREECE                
  3                      
  TO 81+ KG. 1 KRITIKOS   MICHAIL   GREECE                
  2 KOZOMPOLIS PETROS ELEFTHERIOS   GREECE                
  3 PETROPOULOS  IOANNIS   GREECE                
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 EKUBOV ANIS   TAJIKISTAN                
  2 AJIGOV MAGOMED   RUSSIA                
  3 HASENOV AYBEK    RUSSIA                
  3                      
  TO 62 KG. 1 KARIPIDIS KONSTANTINOS   GREECE                
  2 SOTIRALIS ALEXANDROS   GREECE                
  3 STABILE DAVIDE   ITALIA                
  3 KIMANOV ERTABYLDY   KYRGYZSTAN                
  TO 69 KG. 1 CHANDROS THEODOROS    GREECE                
  2 RAFAEL XADJIGIANNI    CYPRUS                
  3 BRALIN DAUREN    KAZAKHSTAN                
  3                      
  TO 77 KG. 1 RUSLAN VELIYEV   AZERBAIJAN                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 85 KG. 1 AMBROSIO RAFFAELE   ITALY                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 95 KG. 1 NIKOU IOANNIS   GREECE                
  2 PASHALIDIS NIKOLAOS   GREECE                
  3 GULIYEV SEYMUR   AZERBAIJAN                
  3 LEONTIADIS   NIKOLAOS   GREECE                
  TO 95+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Men 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 ENACHE NICOLAE ARLOND   ROMANIA                
  2 DANILS KUCURS   LATVIA                
  3                      
  3                      
  TO 62 KG. 1 DARISHOV EHTIRAM    AZERBAIJAN                
  2 BARETTA VINCENZO   ITALIA                
  3                      
  3                      
  TO 69 KG. 1 TOSOUNIDIS GEORGIOS   GREECE                
  2 ANDONIS DEMETRIOU   CYPRUS                
  3 ANDTEJS RACKOVS   LATVIA                
  3 ERKINBAEV ADYLBEK   KIRGIZSTAN                
  TO 77 KG. 1 PAULESCU EDWARD   ROMANIA                
  2 ANDREJS KUDRJAVCEVS   LATVIA                
  3 KOKKINAKIS STAVROS   GREECE                
  3 SCROBOTOVICI LIVIU    ROMANIA                
  TO 85 KG. 1 MAYFRRAMLI AMIL   AZERBAIJAN                
  2 VACARU LUCIAN-ALBERTO   ROMANIA                
  3                      
  3                      
  TO 95 KG. 1 PANAGAKOS FILIPPOS   GREECE                
  2 PASCHALIDIS NIKOLAOS   GREECE                
  3 EPURE NICOLAE – DORIN   ROMANIA                
  3 NATHAN TAI  HURIHANGANUI   NEW ZEALAND                
  TO 105 KG. 1 KATSAROS IOANNIS   GREECE                
  2 STOICA LUCIAN – EMILEAN    ROMANIA                
  3 LA PORTA LORENZO   ITALIA                
  3 KARAMPELAS ALEXANDROS   GREECE                
  TO 105+ KG. 1 DJAMBULATOV USMAN   RUSSIA                
  2 KAPAMPELAS ALEXANDROS   GREECE                
  3                      
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
 
CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANCRATION                
      AGON IMIEPAFIS (LIGHT CONTACT)                  
      Girls 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 44 KG. 1 KOTSOGIANNIDOU CHRISTINA    GREECE                
  2 PANAGIOTA SOTIRIOU    CYPRUS                
  3 BUCUR CRISTINA ELENA    ROMANIA                
  3                      
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 ALMPANI ANTONIA   GREECE                
  2 COTRUŢ IOANA   ROMANIA                
  3 MANAKOU NEFELI   GREECE                
  3 MANIATAKOU ELENI   GREECE                
  TO 57 KG. 1 RIGOPOULOU ANNA   GREECE                
  2 BONELLI TERESA   ITALY                
  3 ARGYRIADOU EVANTHIA   GREECE                
  3 MASTORIDOU IOANNA VALENTINI   GREECE                
  TO 63 KG. 1 SAKKARI AIMILIA   GREECE                
  2 KOUTI ANTHI   GREECE                
  3 GEORGOSTATHI CHRISTINA   GREECE                
  3                      
  TO 70 KG. 1 AMENDOLA VINCENZA   ITALY                
  2 SKORYAKINA DARYA   RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 70+ KG. 1 DI LAORA CECILIA   ITALY                
  2                      
  3                      
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 VAITSI YAKINTHI   GREECE                
  2 EPIFANIO YANDONIA   CYPRUS                
  3 HODA VLADISLAVA    RUSSIA                
  3                      
  TO 57 KG. 1 GLAZUNOVA LIUBOV   RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 63 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1 NAZLIDOU EVROPI   GREECE                
  2 SKORYAKINA DARYA   RUSSIA                
  3 MUSLUMOVA ALIYA   AZERBAIJAN                
  3                      
  TO 78 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Women 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 ASAN ELENA ALEXANDRA   ROMANIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 57 KG. 1 SPIREA EMA CRISTINA   ROMANIA                
  2 ROBU ROXANA MARIA   ROMANIA                
  3                      
  3                      
  TO 63 KG. 1 KOLOKAROVA MARIANNA    RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1 CĂLIMAN ANDREEA CORINA   ROMANIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
                           
                           
                           
                           
 
CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANCRATION                
      KATO PANKRATION (WRESTLING)                   
      Boys 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 46 KG. 1 MANSUROV UMRONDZHON    RUSSIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 50 KG. 1 ZHUMATAEV TAMERLAN    KAZAKHSTAN                
  2 PETROV MAKSIM   RUSSIA                
  3 KANAKIS PANAGIOTIS   GREECE                
  3                      
  TO 55 KG. 1  LOSKUTOV ARTEM   RUSSIA                
  2 ZHERDEV ARTEMIY   RUSSIA                
  3                      
  3                      
  TO 60 KG. 1 NESTERUYK YURIY   KAZAKHSTAN                
  2 CHUMAROV LEONID    RUSSIA                
  3 AGAKOS PETROS   GREECE                
  3 MASTORIDIS ANGELOS GEORGIOS   GREECE                
  TO 66 KG. 1 ARTJOMS MUIZNIEKS   LATVIA                
  2 ALEKSANDRS KRASNJAKOVS   LATVIA                
  3 MORAKIS GEORGIOS   GREECE                
  3 TYNYBAYEV GENGHIS KAZAKHSTAN   KAZAKHSTAN                
  TO 73 KG. 1 GULIEV SARKHAN   AZERBAIJAN                
  2 ANNUNZIATA SAVERIO   ITALIA                
  3 TSEHMISTER VLADIMIR    RUSSIA                
  3                      
  TO 81 KG. 1 SHAYMEREDEN ADILET   KAZAKHSTAN                
  2 BOURGKOYDIS SPIRIDON   GREECE                
  3 PALAGKOS THEOCHARIS   GREECE                
  3                      
  TO 81+ KG. 1 AKIMKIN ALEXANDR   RUSSIA                
  2 KOZOMPOLIS PETROS ELEFTHERIOS   GREECE                
  3 PAPOUTSAKIS MICHAIL   GREECE                
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 EKUBOV ANIS   TAJIKISTAN                
  2 AJIGOV MAGOMED   RUSSIA                
  3 CHATZOPOULOS THEOKLIS   GREECE                
  3                      
  TO 62 KG. 1 STABILE DAVIDE   ITALY                
  2 SEMEONOV GLEB    RUSSIA                
  3 SOTIRALIS ALEXANDROS   GREECE                
  3 KARIPIDIS KONSTANTINOS   GREECE                
  TO 69 KG. 1 BRALIN DAUREN    KAZAKHSTAN                
  2 CHANDROS THEODOROS   GREECE                
  3 AZAMAT UULU ARSENII   KYRGYZSTAN                
  3 GULIEV ALI   AZERBAIJAN                
  TO 77 KG. 1 MOIROTSOS DIMITRIS   GREECE                
  2 TOBLAS ADRIAAN JEROME   HOLLAND                
  3 MALJTSEV MIHAIL    RUSSIA                
  3 FABIAN THEODOOR GERARDUS   HOLLAND                
  TO 85 KG. 1 AMBROSIO RAFFAELE   ITALY                
  2  DOMNICH ALIK   KAZAKHSTAN                
  3                      
  3                      
  TO 95 KG. 1 NIKOU IOANNIS   GREECE                
  2 PASHALIDIS NIKOLAOS   GREECE                
  3 SIRAZHUDINOV GAMZAT    RUSSIA                
  3 LEONTIADIS   NIKOLAOS   GREECE                
  TO 95+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Men 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 56 KG. 1 ENACHE NICOLAE ARLOND   ROMANIA                
  2 DANILS KUKURS   LATVIA                
  3 AMANBAEV ULUKBEK   KYRGYZSTAN                
  3                      
  TO 62 KG. 1 HUSEYINLI ELCIN   AZERBAIJAN                
  2 BARETTA VICENZO   ITALY                
  3 DOLONOV ULUKBEK   KYRGYZSTAN                
  3 KLEMATOV MANSUR    RUSSIA                
  TO 69 KG. 1 AZAMAT UULU ARGEN   KYRGYZSTAN                
  2 BABAYEV AKSHIN   AZERBAIJAN                
  3 ANDONIS DEMETRIOU   CYPRUS                
  3 ANDTEJS RACKOVS   LATVIA                
  TO 77 KG. 1 PAULESCU EDWARD   RUSSIA                
  2 OMURZAKOV ERBOLOT   KAZAKHSTAN                
  3 ANDREJS KUDRJAVCEVS   LATVIA                
  3                      
  TO 85 KG. 1 AHMADZADA MAHAMMAD   AZERBAIJAN                
  2 BABADJANOV AKMAL   RUSSIA                
  3 OUSTAMPASIDIS NIKOLAOS   GREECE                
  3                      
  TO 95 KG. 1 MAZZOTTA FRANCESCO   ITALY                
  2 PANAGAKOS FILIPPOS   GREECE                
  3 DOUKAS  IOANNIS   GREECE                
  3 EPURE NICOLAE – DORIN    ROMANIA                
  TO 105 KG. 1 DZHAMBULATOV USMAN   RUSSIA                
  2 STOICA LUCIAN – EMILEAN   ROMANIA                
  3 KATSAROS IOANNIS   GREECE                
  3 LA PORTA LORENZO   ITALY                
  TO 105+ KG. 1 TRAMOUNTANIS SOTIRIOS   GREECE                
  2 POLEKHIN DENIS   RUSSIA                
                         
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
                           
 
CONSOLIDATED PROTOCOL OF WINNERS
               
  WORLD CHAMPIONSHIP (W.P.A.F.) IN PANCRATION                
      KATO PANKRATION (WRESTLING)                   
      Girls 15-17 years old October 5-7, 2018.                
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 44 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 48 KG. 1 KOTSOGIANNIDOU CHRISTINA    GREECE                
  2 KONSTANTINIDOU ANTHOULA    GREECE                
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 MANIATAKOU ELENI    GREECE                
  2 MANAKOU NEFELI   GREECE                
  3 PANTONE MELISSA   ITALIA                
  3 COTRUŢ IOANA   ROMANIA                
  TO 57 KG. 1 BONELLI TERESA    ITALIA                
  2 THEODORIKA AVGI   GREECE                
  3 ARGYRIADOU EVANTHIA    GREECE                
  3                      
  TO 63 KG. 1 GEORGOSTATHI CHRISTINA    GREECE                
  2 SAKKARI AIMILIA    GREECE                
  3 KOUTI ANTHI    GREECE                
  3                      
  TO 70 KG. 1 AMENDOLA VISENZA    ITALIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70+ KG. 1 DI LAORA CECILIA   ITALIA                
  2                      
  3                      
  3                      
      Juniors 18-20 years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 VAITSI YAKINTHI   GREECE                
  2 EPIFANIO YANDONIA    CYPRUS                
  3                      
  3                      
  TO 57 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 63 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
      Women 21+ years old                  
  WEIGHT CATEGORY PRIZE LOCATION FULL NAME FULL NAME OF TRAINER TEAMS                
  TO 48 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 52 KG. 1 ASAN ELENA ALEXANDRA   ROMANIA                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 57 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 63 KG. 1 PAPADAKI GEORGIA MARIA   GREECE                
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 70 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78 KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  TO 78+ KG. 1                      
  2                      
  3                      
  3                      
  Main judge_____________ ZARSCHIKOV D.O.            Shief secretary_____________ BOLSHAKOV A.S.                
                           
                           
                           
                           
                           
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 15-17  
Sex: Juniors M  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(GRE) PANTELIDAKIS GEORGIOS - DATSERIS DIMITRIOS 1
(GRE) PETROPOULOS IOANNIS - MASTROGIANNIS SPYRIDON 2
(GRE) BOURGOUDIS SPYRIDON - PALAGKOS THEOCHARIS 3
   
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 15-17  
Sex: Juniors F  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(GRE) THEODORIKA AVGI - KOTSOGIANNIDOU CHRISTINA 1
(ITA) PANTONE MELISSA-BONELLI TERESA 2
(GRE) GEORGOSTATHI CHRISTINA - MANIATAKOU ELENI 3
(ROM) BUCUR CRISTINA ELENA - MATEI MARIA IZAMBELA 3
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 15-17  
Sex: Juniors Mixed  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(GRE) PANTELIDAKIS GEORGIOS - KOMPITSAKI MARIA 1
(ITA) DI LAORA CECILIA CHRISTINA-ANNUNZIATA SAVERIO 2
   
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 18-20  
Sex: Men  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(ITA) AMBROSIO RAFFAELE - ANNUNZIATA SAVERIO 1
(GRE) NIKOU IOANNIS - LEONTIADIS NIKOLAOS 2
   
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 18-20  
Sex: Women  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(CYP) PANAGIOTA SOTIRIOU - ANTONIA EPIFANIOU 1
(GRE) PETOUSI EVGENIA - KOMPITSAKI MARIA 2
   
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 18-20  
Sex: M-W Mixed  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(GRE) PETOUSI EVGENIA - TSNAKALIOTIS PANAGIOTIS 1
(GRE) RIGOPOULOU  ANNA - KAZANTZIDIS KONSTANTINOS 2
(ITA) DI LAORA CECILIA CRISTINA - AMBROSIO RAFFAELE 3
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 21+  
Sex: Men  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(GRE) DERMISIS VASILEIOS - TOSOUNIDIS GEORGIOS 1
(ROM) BOCACIOU ALEXANDRU DAN - VACARU LUCIAN ALBERTO 2
(NETH) VAN DERNIELEN - VAN DER WIELEN 3
ENACHE NICOLAE ARLOND - PAULESCU EDWARD 3
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 21+  
Sex: M-W Mixed  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(ROM) ROBU ROXANA MARIA - ENACHE NICOLAE ARLOND 1
(ROM) ASAN ELENA-ALEXANDRA -NICOLAU FLORIN ALEXANDRU 2
(ROM) PATRUGAN CLARA VICTORIA - ORBETIN CONSTANTIN 2
(ROM) CALIMAN ANDREEA CORINA - VACARU LUCIAN ALBERTO 3
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
Palaismata  
Age: 21+  
Sex: WOMEN   
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
RANKING   
(ROM) ASAN ELENA ALEXANDRA-ROBU ROXANA MARIA 1
 

 

 

WORLD Federation of Pangration Athlima  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
Age: 18-20  
Polydamas  
Sex: Men-Women (mixed)  
RANKING   
(ITA) DI LAORA CECILIA CRISTINA 1
AMBROSIO RAFFAELE  
ANNUNZIATA SAVERIO  
STABILE DAVIDE  
(ROM) COTRUT IOANA 2
TRASCA ROBERT GEBRIEL  
MATEI MARIA IZAMBELA  
BUGUR CRISTINA ELENA  
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
Age: 18-20  
Polydamas  
Sex: Women  
RANKING   
(ITA) AMENDOLA VINCENZA 1
PANTONE MELISSA  
BONELLI TERESA  
DI LAORA CECILIA CRISTINA  
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
Age: 21+  
Polydamas  
Sex: Men  
RANKING   
(GRE)DERMISIS VASILEIOS 1
KOKKINAKIS STAVROS  
 TOSOUNIDIS GEORGIOS  
AVOURDIADIS IOANNIS  
(ROM) OBRETIN CONSTANTIN 2
ENACHE NIKOLAE-ARLOND  
PAULESCU EDWARD  
NICOLAU FLORIN ALEXANDRU  
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
Date:  
Country:  
Championships:  
Age: 21+  
Polydamas  
Sex: M-W Mixed  
RANKING   
(ROM) ASAN ELENA ALEXANDRA 1
NICOLAU FLORIN ALEXANDRU  
OBRETIN CONSTANTIN  
ENACHE NIKOLAE-ARLOND  
(ROM)  CALIMAN ANDREEA CORINA 2
BOGACIOU ALEXANDRU DAN  
BUCUR CRISTINA ELENA  
VACARU LUCIAN ALBERTO  
   
WORLD Federation of Pangration Athlima  
8th World Pangration Athlima Championship  
6 -8/10/2018  
MOSCOW RUSSIA  
Date:  
Country:  
Championships:  
Age: 21+  
Polydamas  
Sex: WOMEN   
RANKING   
(ROM) ASAN ELENA ALEXANDRA 1
COTRUT IOANA  
ROBU ROXANA MARIA  
SPIREA EMA CRISTINA  

Latest News